Pressemelding: Feiring-drapet: Politiet bekrefter identiteten til den drepte
Politiet bekrefter at det var den 23 år gamle Roya Hashemi som ble funnet drept på Feiring 8. august. Etterforskningen så langt viser at Hashemi ble drept i bilen hun ble funnet i. Den siktede 38-åringen er varetektsfengslet i fire uker.
Roya Hashemi, 23 år ble drept
- Jeg kan bekrefte at det var den 23 år gamle Roya Hashemi som ble funnet drept i Feiring 8. august, sier Andreas Christiansen, politiadvokat i Øst politidistrikt.
Politiet har tidligere valgt å ikke gå ut med navn på avdøde i samråd med bistandsadokat og pårørende.
Ble drept i bilen
Etterforskningen viser at Hashemi ble drept i bilen. Politiet bekrefter samtidig at den siktede prøvde å kjøre videre fra stedet, i følge Christiansen.
Mye gjenstår i etterforskningen
Når det gjelder motiv og detaljer i hendelsesforløpet, gjenstår det fortsatt en del i etterforskningen før politiet kan å gå ut med informasjon. Vi fortsetter å avhøre vitner, gjør tekniske undersøkelser og gjennomgår beslag, avslutter politiadvokat Christiansen.