Personen skal ha oppført seg truende ovenfor andre personer på stedet. Politipatruljen som dro til stedet bevæpnet seg da det også kom meldinger om at personen skulle være i besittelse av en farlig gjenstand.

Litt etter klokken 01:00 oppstod en situasjon der politipatruljen ble forsøkt angrepet med denne gjenstanden. Forsøk på å snakke til personen og bruk av varselskudd førte ikke frem og politiet avfyrte derfor skudd mot personen.

Personen ble kjørt til sykehus og er ikke livstruende skadd. Han er nå mistenkt for trusler mot politiet. Den mistenkte er en gutt under myndighetsalder og er ikke kjent av politiet fra før.

Politiet varslet Spesialenheten for politisaker om saken umiddelbart. Spesialenheten har lørdag bekreftet at de har startet etterforskning