Politiet har pågrepet etterlyst siktet mann i 20-årene
Trøndelag politidistrikt pågrep mandag den tredje siktede personen som har vært etterlyst i voldssak fra Trondheim. Han er siktet for grov kroppsskade og frihetsberøvelse.
Han ble pågrepet av politiet ved Steinkjer. Pågripelsen skjedde uten dramatikk.
Han vil bli framstilt for varetektsfengsling og fengslingsmøtet vil trolig holdes tirsdag eller onsdag.
- Den siste siktede er nå pågrepet etter systematisk, godt politiarbeid med dyktige etterforskere. Nå ønsker vi å avhøre ham så fort som mulig og sammenholde hans forklaring med øvrige opplysninger i saken, sier politiadvokat i Trøndelag politidistrikt, John R. Sødahl Furunes, påtaleansvarlig i saken.
I samme sak ble en mann og kvinne i 40-årene pågrepet i Trondheim onsdag i forrige uke. De ble varetektsfengslet fredag 1. august, henholdsvis i fire og to uker.
Farhad Shæriæti er forsvarer til den siktede i 20-årene som nå er pågrepet.
For media
John R. Sødahl Furunes vil være tilgjengelig for media mandag kveld, fra kl.18:30 til 19:00 på telefon 73 48 94 50.
Med vennlig hilsen,
Politiet i Trøndelag