Hopp til hovedinnhold
Logo
Midlertidige luftfartsrestriksjoner 18. og 19. mai 2026
Publisert av Oslo politidistriktSist oppdatert .

I forbindelse med offisielt besøk i hovedstaden er det innført midlertidige luftfartsrestriksjoner over deler av Oslo og Romerike mandag 18. mai og tirsdag 19. mai.

Forbudet gjelder fra 18. mai klokken 08.30 til klokken 11.00 og tirsdag 19. mai klokken 15.00 til klokken 17.30.De forhåndsdefinerte restriksjonsområdene Oslo 2, Romerike 1 og Romerike 2 er aktivert i den aktuelle perioden (se kart). Restriksjonene gjelder både for bemannet luftfart og ubemannet luftfart (droner).
Kart over hvilke områder det er luftromsrestriksjoner.
Kart over områder med luftromsrestriksjoner
Det er ikke tillatt å fly i de aktuelle områdene uten særskilt tillatelse.Ved behov for dispensasjon kan Oslo politidistrikt kontaktes på telefon 476 98 750. Dispensasjon kan gis når dette er nødvendig for å ivareta viktige samfunnsinteresser.Minner om at det er et permanent restriksjonsområde over Oslo sentrum.For mer info om restriksjonsområde: https://lovdata.no/dokument/LF/forskrift/2007-10-16-1152/ eller Luftfartstilsynet