Hopp til hovedinnhold
Logo
Ulykke: Halden, E6 SvinesundØst Politidistrikt. Saken er avsluttet.
Meldinger fra Politiloggen
  1. Begge bilene er berget, og veien åpnet for normal trafikk. Det var lav sol på stedet, som blendet bilførerne. Kan ha vært en medvirkende årsak til ulykken. Politiet oppretter sak, fører av bakerste bil kjørte uten gyldig førerkort.
  2. Bilberging pågår, veien fortsatt stengt i begge felt. Forventes åpnet om ca 15 min. Fører av bakerste bil er oppegående, men er kjørt til sykehus for videre oppfølging.
  3. Nødetatene er på stedet. Det er 2 personbiler som har kollidert - påkjørsel bakfra. Det var 4 personer i fremste bil, alle oppegående - en blir kjørt til sykehus for videre oppfølging. En person i bakerste bil, fremstår uskadd. Veien er stengt i begge felt i retning mot Sverige. Begge bilene må berges, bilberger forventet til stedet ca kl. 1515.
  4. Nødetatene rykker ut etter melding om trafikkulykke på E6 i retning Sverige mellom Svinesundsparken og tollstasjon. To biler og fem personer involvert. Ukjent skadeomfang.