Brann: Ørsta, BondalseidetMøre og Romsdal Politidistrikt. Saken er avsluttet.Meldinger fra Politiloggen
Sikkerhetssonen på 300m er opphevet og sperringen er nå avgrenset til branntomten.
Politiet er på stedet og vurderer forskjellige risikoreduserende tiltak ved brannstedet. Sikkerhetssonen på 300 m er opprettholdt og det er viktig at personer ikke kommer nærmere brannstedet enn 300 m.
Politiet er ferdig på staden og sak vert oppretta.
Brannvesenet kjøler ned skadestedet i inntil 24 timer framover og sikkerhetssonen på 300 meter opprettholdes.
Brannvesenet jobber med å kjøle ned skadestedet.
Sikkerhetsavstand er satt fordi det skal være noen gassflasker i garasja som er brent.
I forbindelse med brannen ber vi om at folk som er på hyttene i nærleiken av Ørsta skisenter holder seg inne og lukker dører og vinduer. Det er ein sikkerhetsavstand på 300 meter frå brannstaden.
Melding om brann i ei garasje ved Ørsta skisenter. Det meste av garasja er nedbrent. Brannvesenet er på staden, det er ikkje meldt om personskade. Politiet rykker ut, og saka vert oppdatert.