Ulykke: Vefsn, Fv 78 SøftingNordland Politidistrikt. Saken pågår.Meldinger fra Politiloggen
To personer fraktes til sykehus med ambulanse og den siste involverte fraktes til legevakt for videre undersøkelser og behandling.
Sak opprettes og de involverte vil bli avhørt senere.
Alle de fastklemte personene er nå frigjort fra sine kjøretøy og blir undersøkt av ambulansepersonell på stedet. Veien er fremdeles stengt, men det jobbes effektivt med å fjerne kjøretøyene fra veibanen slik at trafikken kan gå som normalt.
Trafikkulykke med 3 personbiler involvert - front mot frontkollisjon. 3. bil har kjørt inn i de 2 første. Det skal være 1 person i hver bil. Alle tre skal være ved bevissthet. I to av bilene skal begge sjåførene være fastklemt og lettere skadd. Nødetatene er kommet til stedet og jobber med frigjøring. Man kan forvente stengt veg en tid fremover. Bilberger er bestilt til stedet.