Politiet har nå mottatt obduksjonsrapportene for Marit og Haakon Taagerud, som ble drept før jul. Vi har også fått svar på de kriminaltekniske undersøkelsene som ble foretatt i forbindelse med drapene.

Obduksjonsrapportene og analyseresultatene underbygger den forklaringen siktede har gitt i avhør. Haakon Taagerud ble drept ved bruk av kniv, og Marit Taagerud døde av kvelning.

Det har ikke fremkommet noen ny informasjon som tilsier at det har vært andre personer involvert i drapene.

Motivet for drapene har siktede forklart seg om i avhør. Vi har forståelse for at det er stor interesse rundt dette.Samtidig står vi overfor en tragisk hendelse for alle med kjennskap til familien, der de pårørende også skal hensyntas. Vi vil derfor ikke gi nærmere opplysninger om motivene bak drapene.

-------------------------------

Priv til red.

Påtaleansvarlig Sigrid Fagerli er tilgjengelig for media på tlf. 969 46 806, mellom 09:00 - 10:00 i dag tirsdag 24. juni. Vi gjør oppmerksom på at telefonnummeret går inn i en sløyfe, og får du ikke svar når du ringer, blir du satt i en kø og vil få svar så snart som mulig. Dette telefonnummeret er bare bemannet i den gitte tidsperioden.

Dersom det er ønskelig med TV-intervju ta kontakt med pressevakten på tlf 488 66 885 eller mail kommunikasjon.ost@politiet.no