Politiet mottok en bekymringsmelding om at det ikke oppnådd kontakt med kvinnen. Ut i fra dette dro politiet på kvinnens bopel hvor de fant henne død. Omstendigheter på åstedet gjorde at politiet iverksatte etterforskning. Politiet etterforsker saken ut i fra flere ulike hypoteser, en av hypotesene er at dette er et drap. Kvinnen vil bli obdusert.  
En person er siktet i saken og er besluttet pågrepet. Per nå har ikke politiet opplysninger om hvor vedkommende befinner seg og politiet jobber nå med å få kontroll på personen. Det er en relasjon mellom den siktede og den avdøde kvinnen. 

Politiet gjør nå kriminaltekniske undersøkelser og har bistand fra Kripos og det gjennomføres blant annet flere avhør av mulige vitner. Etterforskningen er fremdeles i en tidlig fase og politiet jobber nå med å få en oversikt over det som har skjedd. 

  • Etterforskning